PROMOCIJA KNJIGE NAŠE BIVŠE UČENICE TEODORE

Autor: Melita Jeremić, 29. 10. 2021.

U Godini čitanja i Mjesecu hrvatske knjige organizirali smo jedan poseban susret. Naime u srijedu, 27.10.2021.g. posjetila nas je Teodora Hublin, sada učenica 3. razreda Prve gimnazije u Varaždinu koja je još nedavno sjedila u našim školskim klupama. Po čemu je to neobičan susret? Po tome što je sedamnaestogodišnja Teodora objavila svoju prvu knjigu, a promociju knjige je odlučila održati baš ovdje, u svojoj bivšoj školi. Zašto? Zato što je svoju knjigu Superprijatelji i zmajev labirint počela pisati u 5. razredu osnovne škole i nakon godina smišljanja i promišljanja, pisanja i brisanja, dorade i prepravljanja, ovaj roman za djecu i mlade ugledao je svjetlo dana baš u ovoj Godini čitanja. Teodora je pišući svoju knjigu rasla i sazrijevala, a priča i njeni likovi malo pomalo su dobivali svoj konačan izgled.
Radnja romana smještena je u izmišljeni Virtoland gdje živi petnaestogodišnji Jakov koji je usamljen u velikoj kući te putem oglasa traži stanare. Uskoro se k njemu doseljava čak dvadesetak njegovih vršnjaka i svi zajedno prolaze kroz razne dogodovštine i iskušenja koja će testirati njihovu prilagodbu na zajednički život, međusobnu toleranciju i stvaranje pravog prijateljstva. U priči je neobično i to da u  zemlji Virtoland većina ljudi ima neku supermoć pa tako i Jakov i njegovi prijatelji koji tek otkrivaju svoje nadnaravne sposobnosti i moraju naučiti kada i u kojoj situaciji ih mogu dobronamjerno koristiti. U ovom romanu koji je spoj stvarnog i fantastičnog sve vrvi od moderne tehnologije digitalnog doba pa je i po tome ova knjiga bliska djeci i mladima i pisana upravo za njih.
Autorica knjige Superprijatelji i zmajev labirint Teodora Hublin ujedno je i ilustratorica romana, a ustvari nam je rekla da je ona najprije nacrtala te likove i tek onda počela smišljati priču u koju će ih smjestiti. Izdanje ove knjige omogućila joj je prijava na natječaj “Mladi Krleža” u organizaciji Varaždinske županije, no njeni uspjesi su također i prozni tekstovi s kojima sudjeluje na LiDraNu te osvojeno prvo mjesto za znanstveno-fantastičnu priču s naslovom "Vjerujte mi, nisam klon" koje joj je dodijelilo SFera - Društvo za znanstvenu fantastiku.
Bravo Teodora! Nadamo da ćeš i dalje pisati i objavljivati zanimljive priče.

Tekst pripremila Grozdana Njegovec, knjižničarka

Teodora je u okviru promocije organizirala nagradni kviz u kojem je podijelila nagrade sretnim dobitnicima. Čestitamo svima koji su ju pažljivo slušali, točno odgovorili te imali sreće i bili izvučeni, a Teodori i njenoj obitelji hvala na nagradama.