U PETAK NAM JE DOŠAO SV. NIKOLA...

Autor: Melita Jeremić, 8. 12. 2014.

Iako se nećete baš složiti sa mnom ili ćete se pitati o čemu ja to govorim, no u petak mi se učinilo da na trenutak vidim svjetla  New Yorka u našoj školskoj dvorani te čujem filmsku glazbu posutu prašinom 30-ih godina 20. st. kako dopire s njegovih bulevara donoseći radost uličnih pjevača obasjanih zelenožućkastom svjetlošću.

A onda bi se te slike izmijenile nekim dosanjanim pitomim prizorima alpskih sela  i pašnjaka prekrivenih snijegom i svjetlošću s prozora uz topli odsjaj vatre što dolazi iznutra i daje naslutiti nečije veselo ognjište.

Svašta čovjek može vidjeti i čuti ako se prepusti mašti.

No, ipak nije sve samo plod moje uobrazilje, ovu prelijepu sugestiju vremenskog i prostornog putovanja omogućila nam je učiteljica Ana i njezin vrijedni tim zadužen za čudesa scenografije i       iluzije – mađioničari likovnosti.

Tako je doček sv. Nikole ušao u neku sasvim osebujnu atmosferu.  Filmične i razigrane plesne točke naše mlade učiteljice Mihaele Novak, ispunjene zvucima  Harry Potterovih patuljaka,  Jingle bell rocka u najveselijoj maniri i Mr Magorium's Wonder Emporium , potpomogle su ovoj maloj magiji i nikoga na tribinama nisu ostavile ravnodušnim.

Svi su se trudili povezati nas sa svojom toplinom stvaranja: maleni folkoloraši učiteljice Martine Sabljak, zborić  drugih razreda, recitatori iz Svibovca Podravskog , djevojke iz 8. c, zbor vođen učiteljem  Zdravkom Nemecom, naši dragi voditelji Leonardo i Marija, djevojke s pjesmom na njemačkom  s puno utkanog entuzijazma učiteljice Petre Stojko i nadahnut dirigent, vjeroučitelj Krešo Hublin, koji je uspio izanimirati i muzičare iz zbornice na instrumentalnu pratnju, ali i parter dvorane da s njime pjeva.

Čestitke  svima, i onima koje možda ne spomenuh, na veselom angažmanu i razdraganosti, a posebno hvala velečasnom Siniši  Dudašeku  i načelniku općine Božidaru Novoselcu za darove koje smo i ove godine primili zahvaljujući njima.

I nekako, moram i ovo reći -  čestitke svim učenicima  i roditeljima na pristojnom ponašanju i strpljivom suučesništvu u ovoj prigodnoj  priredbi. Dođite nam opet!

Snježana Tramburovski