LJEPOTA NIJE U LICU

Autor: Melita Jeremić, 2. 4. 2015.

„Ljepota nije u licu, ljepota je svjetlost u srcu.“

Khalil Gibran

Jedna takva svjetlost zasjala je ove školske godine u našoj Područnoj  školi u Svibovcu Podravskom  i dotakla naša srca.

Uključili smo se u humanitarnu akciju „Veliko srce malom srcu“.

Marljive ruke naših učenika izradile su prigodne ukrase koje smo poklonili udruzi i doprinijeli humanitarnoj prodaji koja se održala u Petrijancu.

No, nije sve stalo na tome. Dječja su srca nepresušan izvor emocija i svako takvo srce se nakon što pomognemo ispuni toplinom i radošću. Taj poseban osjećaj potaknuo je učenike na akciju štednje u našoj školi. Ušteđenim iznosom htjeli smo pomoći bolesnoj djeci. Akcijom štednje sakupili smo oko 650 kuna. Informirali smo se kako bi najbolje mogli pomoći. Odlučili smo da ćemo kupiti pametnog medvjedića koji mjeri temperaturu, otkucaje srca, tlak i razinu kisika u krvi, a njegova cijena je 500 USD.

To je bio znak da želimo i možemo.

Budući da blagdani povezuju ljude i ispunjuju naša srca ljubavlju i blagostanjem, upravo smo uoči Uskrsa pokrenuli humanitarnu akciju. S još većim žarom krenuli smo u izradu pisanica, košarica, pilića, čestitaka, zečića.

Na zajedničkim radionicama akciji su se pridružili i roditelji, te zajedno s djecom izrađivali uskrsne ukrase.

Kao što priliči svakoj humanitarnoj akciji izradili smo plakate i stavili ih na vidljiva mjesta u našem kraju i tako pozvali ostale ljude dobre volje da nam se pridruže.

Ovom akcijom prikupljena je većina iznosa potrebnog za kupnju medvjedića, a vjerujemo kako će akcija za Dan škole pripomoći da se prikupi cjelokupni iznos.

Jer na kraju, sve se svodi na to da:

„Nije važno činiti velike stvari,

već male stvari s velikim srcem.“

M. Tereza