ODGOJ I OBRAZOVANJE ZA ODRŽIVI RAZVOJ - Projekt TIKVA prezentacije aktivnosti tijekom godine - Područna škola Svibovec Podravski

Autor: Melita Jeremić, 23. 4. 2015.

I u Područnoj školi djeca su oduševila raznolikošću aktivnosti koje su prezentirala na vrlo zanimljive i kreativne načine. Vježbali smo, zdravo se hranili i osvježili se prirodnim sokovima od kojih su neki bili cijeđeni ručno. Sve je bilo prekrasno baš kao i djeca koja su u svemu uživala.

Pročitali smo već 100 priča i pjesama o Zemlji, potocima, morima, drveću, cvijeću, životinjama, zdravoj hrani, čistom zraku…

Radili smo plakate za Dan planeta Zemlje.

Stavljali smo narcise u obojenu vodu da vidimo kako sve što raste u zemlji upija voda i mi to kroz hranu unosimo u organizam. Reciklirali smo stari papir na koji smo ispisivali EKO-poruke. Crtali smo strip- znate već o čemu! Čak su i matematički zadaci odjednom postali EKO-matematički zadaci.

Cijela škola skuplja plastične boce. Morali smo skupljati smeće oko škole, vježbati i plesati pod odmorima, igrati EKO-igre… Sve se vrti oko Zemlje i njezina očuvanja. Dosta nam je više tog Dana planeta Zemlje!

Ali, kad malo bolje razmislim, pa gdje bismo živjeli da nema Zemlje? Možda je ipak dobro prisjetiti se jednom godišnje koliko nam Zemlja znači. Ipak, moramo čuvati i paziti našu Zemlju jer ona naš dom.

Bilo bi najbolje da cijele godine čistimo okoliš, štedimo vodu i struju, recikliramo sve što možemo, štitimo, čuvamo i pazimo na zdravlje Zemlje. Možda našim učiteljicama tada neće više biti zanimljivo gnjaviti nas svake godine 22.4., jer mi ćemo imati, ne dan, nego Godinu planeta Zemlje!

A da biste i vi mislili na Zemlju cijele godine, odlučili smo vam pokloniti mali podsjetnik!