ZAGREB - GLAVNI GRAD Terenska nastava

Autor: Melita Jeremić, 14. 11. 2019.

(Tekst pripremila: učiteljica Mihaela Novak)

U srijedu 13.11.2019. godine učenici i učitelji četvrtih razreda uputili su se u Zagreb na terensku nastavu. Posjetili smo zračnu luku, Kapot i Sabor RH.

Prvo odredište bila je naša najveća i najznačajnija zračna luka u Hrvatskoj - Zračna luka Franjo Tuđman. Uz stručno vodstvo učenici su obišli unutarnji dio zračne luke i putnički terminal te su se upoznali s načinom putovanja zrakoplovom. Saznali su gdje mogu kupiti kartu za let i saznati informacije o letovima, na koji način se vrši prihvat putnika i njihove prtljage, sve radnje do ulaska u zrakoplov. Posebno uzbuđenje moglo se osjetiti pri ulasku učenika kroz sigurnosnu provjeru putnika. Zatim smo se uputili prema centru grada, točnije, Kaptolu. Pješačili smo najdužom zagrebačkom ulicom Ilicom i krenuli prema uspinjači. Vožnja uspinjačom bila je zanimljiva zbog predivnoga pogleda, ali i testiranja informacije da vožnja traje samo 55 sekundi. Dolaskom na Gornji grad uputili smo se prema Trgu sv. Marka gdje se nalazi Sabor RH. U zgradi nas je dočekalo ljubazno osoblje, ali i sam zastupnik te su upoznali učenike s radom Hrvatskoga sabora, prostorijama u Saboru i odgovarali na postavljena pitanja učenika. Nakon razgleda zgrade Sabora šetali smo gradom i doživjeli sve što smo prošli tjedan učili iz Prirode i društva, a to su: Kaptol, Gradec, Grički top, Crkva sv. Marka, Kamenita vrata, Trg bana Josipa Jelačića, katedrala...