DOLAZAK SV. NIKOLE U OŠ SRAČINEC

Autor: Melita Jeremić, 9. 12. 2013.

U petak 6. prosinca 2013.g. Školu nam je zahvatila oluja neslućenih razmjera.

Doduše šaputalo se danima kako se vjetrovi bude, oblaci brzo izmjenjuju, more sve više podiže i divlja, ali nitko nije mogao ni zamisliti kako će kroz zidove naše škole uletjeti brod nošen pomorskom olujom.

Ne zna se je li bio  trabakul, bracera, tender, korablja il možda gusarski brod neki, no donio je sa sobom riječi, pjesmu, ples i radost.

Dežurni meterolozi naše Službe za detekciju stanja dječjeg veselja (koju čine:ravnateljica Lidija Valec,  Krešimir Hublin, Mirela Briševac, Milorad Kućar, Zdravko Nemec, Ana Šoštarić, , Nenad Tesla, Mihaela Novak, Melita Jeremić, Petra Stojko, Martina Sabljak, Mirjana Auker, Ana Plantak, Dubravka Liber, Sanja Flegar, Jasenka Rogina) tjednima su proučavali sinoptičke i pomorske karte i upozoravali nas na nepobitno: petak će donijeti kratku oluju za koju se svi moramo pripremiti otvorenim srcem i veselim duhom.

I tako je i bilo.

Sv. Nikola sišao je s toga broda zadovoljan našim dočekom, priredbom koju su mu pripremili učenici svih uzrasta, a posebno pristojnim ponašanjem učenika u publici.

Odlučio je nagraditi brojnim darovima, koje je skrivao na svojem brodu, njihovu pjesmu, ples, glumu, govor, pažnju, strpljenje, a ponajviše veseli duh kojim su  svi odisali.