Osnovna škola Sračinec

Natjecanja

3. mjesto za ekipu podmlatka Hrvatskog Crvenog križa

Autor: Melita Jeremić, 10. 3. 2020. 18:13

Članovi ekipe podmlatka Hrvatskog Crvenog križa naše škole sudjelovali su na gradskom natjecanju 7. ožujka 2020. godine. Članovi ekipe bili su učenici osmih razreda: Luna Vadla, Ema Friščić, Iva Kadi, Marino Levanić, Nađan Mitrović i Lovro Cepanec.
Natjecanje se održalo u VI. osnovnoj školi Varaždin te se sastojalo od pisanog (provjera znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu) i praktičnog dijela (provjera znanja i vještina iz pružanja prve pomoći).
Cilj natjecanja je motivirati mlade osobe za humanitarno djelovanje u zajednici, razvijanje osjećaja solidarnosti i formiranje stavova o potrebi odgovornog ponašanja prema sebi i drugima.
Naša ekipa osvojila je odlično 3. mjesto!

NATJECANJE HIPPO English language Olympiad - English Without Borders

Autor: Melita Jeremić, 28. 2. 2020. 09:15

Ove godine u našoj školi organizirali smo natjecanje iz engleskog jezika  HIPPO English Language Olympiad - English Without Borders.

Hippo „engleski bez granica“ je međunarodna organizacija koja promovira engleski jezik te potiče učenike diljem svijeta da se natječu u znanju engleskog jezika te poboljšava suradnju između učitelja.

GLOBAL HIPPO ASSOCIATION je neprofitna organizacija osnovana sa svrhom promoviranja važnosti engleskog  jezika i povezivanja djece iz različitih zemalja.

Natjecanje se organizira u tri kruga:

• školska razina: 21. veljače 2020.
  • državna razina (polufinale): 27.- 28. ožujka 2020. u Križevcima
  • međunarodna razina (finale): 15.- 17. svibnja 2020. u Lidu di Jesolu (Italija)

Ove godine prijavljeni kandidati natjecali su se u kategoriji HIPPO 1 koja obuhvaća 4. i 5. razred i za natjecanje se prijavilo čak 14 učenika. Oni su se marljivo pripremali proteklih mjeseci i 21.02.2010. pristupili su ispitu koji je u svoja tri dijela testirao njihovo znanje engleskog jezika po kategorijama čitanje s razumijevanjem, slušanje s razumijevanjem i upotreba jezika. Bravo za naše učenike i veselimo se vidjeti kako naši rezultati kotiraju među učenicima engleskog jezika iz cijelog svijeta.

Više o HIPPO natjecanju i organizaciji možete pročitati ovdje: https://www.hippo-competition.org/index.html
Ispitnim materijalima s proteklih rokova možete pristupiti na ovoj poveznici: https://www.hippo-competition.org/eng/practice.html

OŠ Sračinec domaćin županijskog natjecanja u gimnastici

Autor: Melita Jeremić, 4. 2. 2020. 13:06

Osnovna škola Sračinec bila je domaćin ovogodišnjeg županijskog natjecanja u gimnastici. Već tradicionalno više od deset godina na tom natjecanju nastupaju i učenici OŠ Sračinec - u kategoriji dječaka i djevojčica.  Ekipa djevojčica u sastavu Brigita Šmic, Ella Hudin, Ena Plantak, Sabina Flegar i Adela Šprem osvojila je izvrsno treće mjesto.  Drugo mjesto je osvojila VI. OŠ iz Varaždina, a pobjedile su gimnastičarke iz OŠ Vinica.

Za odličan rezultat su se već treću  godinu zaredom pobrinuli naši gimnastičari. Pokazanim vježbama oduševili su suce i osvojili prvo mjesto. Tim rezultatom se ekipa u sastavu Erik Kovačić, Ivan Budim, Luka Friščić, Matej Kušter i Toni Hečimović plasirala na državno prvenstvo koje će se ove godine održati U Osijeku 20. i 21. veljače. Želimo im puno sreće.

Nogometna ekipa OŠ Sračinec viceprvaci županije

Autor: Melita Jeremić, 4. 2. 2020. 13:09

Županijski natjecanje u nogometu održalo se u Areni u Varaždinu 15.1.2020. Ekipe su bile podijeljene u dvije skupine nakon čega su se dvije prvoplasirane momčadi plasirale u polufinale koje se održalo dva dana kasnije. Ždrijeb je ekipu OŠ Sračinec je stavio u grupu sa ekipama Brezničkog Huma, Ivanca i Gornjeg Kneginca. Skupinu naši dečki lakoćom prolaze s dvije pobjede i jednim porazom. U polufinalu ih je čekala ekupa OŠ Lepoglave. Tu utakmicu lakoćom pobijeđuju rezultatom 6:1. Srebro je osigurano i u finalu ih čeka ekipa OŠ Vidovec koji se ipak pokazao kao jači protivnik i na kraju slavi rezultatom 5:2.

ČESTITIAMO!!

Nogometna ekipa OŠ Sračinec izborila županijsko natjecanje

Autor: Melita Jeremić, 25. 11. 2019. 08:58

Osnovna škola Cestica bila je domaćin međužupanijskog natjecanja u nogometu za dječake. Natjecanje se nakon dva odgađanja  ipak održalo u srijedu 20.11.2019. Nastupile su ekipe osnovnih škola iz Petrijanca, Sračinca, Vinice i domaćina favorizirane Cestice. Ždrijeb prije početka natjecanja je odlučio da ekipa Sračinca igra prvu, treću i četvrtu utakmicu, i to redom Petrijanec, Vinica i Cestica na kraju.

NATJECANJA U ŠKOLSKOJ GODINI 2018./2019.

Autor: Tamara Šobak, 9. 4. 2019. 12:03

U nastavku se nalazi popis učenika pozvanih na županijska natjecanja u šk. god. 2018./2019. S ponosom ističemo i pozive na državna natjecanja iz fizike, njemačkog jezika i gimnastike.

Čestitke svim učenicima i mentorima!

« Studeni 2020 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Sračinec / Varaždinska 98, HR-42209 Sračinec / www.os-sracinec.skole.hr / ured@os-sracinec.skole.hr