> NASTAVA

ZASADI DRVO, NE BUDI PANJ

Autor: Melita Jeremić, 4. 12. 2021.

U ovoj školskoj godini Osnovna škola Sračinec i njezina PŠ Svibovec uključila se u nacionalnu kampanju udruge „Zasadi stablo, ne budi panj“.

Akcija ima za cilj potaknuti kolektivnu sadnju stabala na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini s namjerom osobnog i društvenog ekološkog doprinosa očuvanja okoliša usred klimatoloških promjena. Studije pokazuju da se može postići cilj o ograničavanju klimatskih promjena sadnjom drveća i pohranom ugljika. Upravo zbog toga naša škola priključila se akciji. Donacijom Srednje škole Arboretum Opeka iz Vinice učenici, članovi Izvannastavne aktivnosti: „Školski vrt“ i članovi Vijeća učenika, posadili su dvije sadnica u okolišu naše škole. Sadnjom akcija nije gotova jer o mladim sadnicama učenici će voditi brigu i u budućnosti na način, praćenja rasta i razvoja te potpomaganja istog. Potičući mlade na brigu i mogućnost vlastitog doprinosa očuvanju našeg planeta, posadivši i jedno stablo dajemo mogućnost regeneraciji okoliša te vlastitoj budućnosti. Jedno stablo možda ne čini šumu, ali njegova vrijednost u stvaranju kisika, mjesta susreta eko zajednica i pohrani ugljika neprocjenjiva je kako za prirodu, tako i za čovjeka kao dijela iste. Ovim putem zahvaljujemo se udruzi Zasadi stablo, ne budi panj, našem domaru na svesrdnoj pomoći od ideje do realizacije. Koordinator akcije za našu školu bio je učitelj Prirode Damir Bendelja, prof.

Fotografije sadnje stabla možete pogledati u fotogaleriji.