ZAPISNIK 11. SJEDNICE ŠKOLSKOG ODBORA

Autor: Ljiljanka Skomrak, 29. 5. 2018.

ZAPISNIK

11. sjednice Školskog odbora održane u petak 24. svibnja 2018. godine s početkom u 16,00 sati u prostoriji ravnateljice Osnovne škole Sračinec.

ZAPISNIK

PRISUTNI:     Margareta Skuhala Juričić, Gordana Vitez Tenšić,  Tatjana Habulan, Mihael Liber, Nenad Tesla, Danijel Mesek

Lidija Valec – ravnateljica škole, Ljiljanka Skomrak – tajnica škole,

ODSUTNI:      Darko Milosavljević – neopravdano

Sjednicu je otvorila Margareta Skuhala Juričić, pozdravila prisutne zahvalila im na odazivu i  predložila sljedeći

DNEVNI RED:

1. Usvajanje zapisnika prethodne sjednice
  2. Zapošljavanje učitelja/ice likovne kulture, po raspisanom natječaj od 15.5.2018. godine
  3. Ostala pitanja

Dnevni red sjednice jednoglasno (6 glasa) je prihvaćen.

Ad. 1.

Zapisnik 11. sjednice članovima Školskog odbora dostavljen je e-poštom, svi su ga pročitali.

Na zapisnik 10. sjednice nije bilo primjedbi, te se zapisnik jednoglasno (6 glasa) prihvaćen.

Ad. 2.

Učiteljica likovne kultrure Ana Šoštarić Ježek, podnijela je zahtjev za sporazumni raskid radnog odnosa, radi odlaska u SR Njemačku, pa se ukazala potreba za zapošljavanjem novog učitelja/učiteljice likovne kulture na neodređeno, nepuno radno vrijeme. Nakon dobivanja prethodne suglasnosti od Ureda državne uprave u Varaždinskoj županiji 15.5.2018. raspisan je natječaj.

Na natječaj su stigle četiri molbe, od kojih dvije udovoljavaju uvjetu natječaja.

Ravnateljica traži prethodnu suglasnost za prijem Dore Bakek u radni odnos na neodređeno vrijeme na 29 sati tjedno.

Školski odbor jednoglasno (6 glasa) daje ravnateljici prethodnu suglasnost za zasnivanje radnog odnosa s Dorom Bakek, na neodređeno radno vrijeme, 29 sati tjedno. Radni odnos započinje 06.  lipnja 2018. godine.

Ad. 3.

Gospodin D. Mesek postavio je ravnateljici pitanje kako se dogodilo da je za asfaltiranje rukometnog igrališta planiralo 37.000,00 kuna, a konačni obračun je 47.062,14 kuna.

Ravnateljica mu je objasnila da je plan rađen 2017. godine, te da je nakon što je škola dobila odobrenje Varaždinske županije, mogla raspisati pozivni natječaj.

Pristigle ponude otvorila je tročlana komisija, i odabrala najpovoljniju ponudu koju su predložili ravnateljici. Nakon tog postupka ravnateljica je ponovno tražila odobrenje od Varaždinske županije, točnije od pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, znanost i sport. Kad su sredstva bila osigurana prišlo se asfaltiranju igrališta.

Nakon takvog objašnjenja gospodin Mesek bio je zadovoljan ravnateljičinim obrazloženjem.

Sastanak završio u 16,20 sati.

ZAPISNIČARKA                                                            PREDSJEDNICA

Ljiljanka Skomrak                                                       Margareta Skuhala Juričić, prof.