ZAPISNIK 13. SJEDNICE ŠKOLSKOG ODBORA

Autor: Ljiljanka Skomrak, 21. 12. 2018.

ZAPISNIK 13. SJEDNICE ŠKOLSKOG ODBORA

VARAŽDINSKA ŽUPANIJA

OPĆINA SRAČINEC

OSNOVNA ŠKOLA SRAČINEC

KLASA:   003-06/18-01/1

URBROJ: 2186-132-02-18-10

U Sračincu, 18. 12. 2018.

ZAPISNIK

13. sjednice Školskog odbora održane u utorak 18. prosinac 2018. godine s početkom u 7,00 sati u prostoriji ravnateljice Osnovne škole Sračinec.

PRISUTNI:     Margareta Skuhala Juričić, ,  Tatjana Habulan, Mihael Liber, Darko Milosavljević Nenad Tesla, Lidija Valec – ravnateljica škole, Ljiljanka Skomrak – tajnica škole, Danica Vasić –  računovođa škole

ODSUTNI:      Gordana Vitez Tenšić, Danijel Mesek

Predsjednicu je otvorila Margareta Skuhala Juričić, pozdravila prisutne zahvalila im na odazivu i  predložila sljedeći

DNEVNI RED:

1. Usvajanje zapisnika prethodne sjednice
  2. Mjera za stjecanje prvog radnog iskustva/pripravništva _ obavijest
  3. Pravilnik o kućnom redu Osnovne škole Sračinec
  4. Financijski plan za 2019. godinu i projekcije za 2020. i 2021. godinu
  5. Ostala pitanja

Dnevni red sjednice jednoglasno (5 glasa) je prihvaćen.

Ad. 1.

Zapisnik 12. sjednice članovima Školskog odbora dostavljen je e-poštom, svi su ga pročitali.

Na zapisnik 12. sjednice nije bilo primjedbi, te se zapisnik jednoglasno (5 glasa) prihvaća.

Ad. 2.

Ravnateljica upoznaje prisutne članove Školskog odbora s mjerom poticanja zapošljavanja kojeg je pokrenuo Hrvatski zavod za zapošljavanje u suradnji s MZO pod nazivom STJECANJE PRVOG RADNOG ISKUSTVA/PRIPRAVNIŠTVA. Škole kojima je MZO dalo odobrenje za zapošljavanje jednog stručnog suradnika mogle su se prijaviti HZZ. Cilj mjere je poticanje zapošljavanje uz ugovor o radu osoba bez staža osiguranja u javnom sektoru. Mjera traje 12 mjeseci. HZZ isplaćuje 100 % iznos prema iznosu pripravničke plaće, koja iznosi 85 % plaće radnog mjesta sukladno Uredbi o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u javnim službama i trošak prijevoza. Sva ostala materijalna prava prema kolektivnom ugovoru isplaćivat će se iz sredstava osiguranih u MZO.

Obzirom da smo željeli svakako ući u tu mjeru morali smo brzo reagirati. Škola je raspisala natječaj 29.10.2018. godine za

1. Pedagog, uvjet diplomski studij pedagogije
  2. Psiholog, uvjet diplomski studij psihologije
  3. Logoped, uvjet diplomski studij logopedije
  4. Socijalni pedagog, uvjet diplomski studij socijalna pedagogija

Prioritet nam je bio stručni suradnik pedagog kojeg škola nema, jer će nakon završetka pripravništva Škola dobiti odobrenje za zapošljavanje stručnog suradnika istog profila kojeg će primiti na mjeru pripravništva. Na natječaj su se javile samo dvije osobe: jedna je imala završen diplomski studij pedagogije, a druga diplomski studij socijalne pedagogije. Ravnateljica je odabrala Tamaru Šobak, mag.pedagogije i mag.edu.engleskoj jezika. Kad su nam iz HZZ odobrili mjeru s odabranim kandidatom, ravnateljica je zamolila digitalnim putem prethodnu suglasnost za njeno zapošljavanje. (suglasnosti članova ŠO u prilogu ovog zapisnika).

Zbog naše brzine jedna smo od rijetkih škola koja je uspjela ući u ovu mjeru zapošljavanja. Trenutno u školi na stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa na poslovima pedagoga imamo Valentinu Bolčević Novak i Tamaru Šobak na mjeri pripravništva.

Već sad se u školi vidi veliki napredak u radu stručne službe, obzirom da s učenicima rade dva pedagoga.

Ad. 3.

Prijedlog Pravilnika o kućnom redu Osnovne škole Sračinec članovi školskog odbora dobili su s pozivom na sjednicu.

Na prijedlog nije bilo nikakvih primjedbi, pa je jednoglasno (5 glasa) prihvaćen.

Pravilnik će biti objavljen na web stranici OŠ Sračinec.

Ad.4.

Financijski plan za 2019. godinu i projekcije za 2020. i 2021.  godinu članovi Školskog odbora dobili su s pozivom na sjednicu.

Gospodina Libera interesiralo je zašto na stavci vlastiti prihodi škola ima uknjiženo samo 2.000,00 kuna, zašto nisu istaknuti prihodi od korištenja sportske dvorane. Računovotkinja ga je informirala da se na tom kontu evidentiraju prihodi od prodaje viška električne energije HEP opskrbi i prodaja starog papira.

Ravnateljica mu je objasnila da sportsku dvoranu škola ne iznajmljuje već ju u popodnevnim satima koriste samo klubovima u koje su uključeni učenici naše škole. Iz tog razloga Škola ne raspisuje natječaj za iznajmljivanje dvorane. Općinski klubovi doniraju školi opremu koja je potrebna za nastavu TZK u dogovoru s ravnateljicom.

Gospodin Liber je inzistirao na popisu korisnika sportske dvorane i ravnateljica mu je rekla da će na drugoj sjednici ŠO biti točno izvješten koje termine koriste općinski sportski klubovi.

Financijski plan za 2019 godinu i projekcije za 2020. i 2021.  godinu predsjednica je dala na glasanje.

Zaključak: Za Financijski plan za 2019 godinu i projekcije za 2020. i 2021.  godinu je bilo 4 glasa i 1 glas protiv.

Ad.5.

Predsjednica je izvijestila prisutne da će se 14. sjednica Školskog odbora održati u siječnju u poslijepodnevnim satima.

Sastanak završio u 8,00 sati.

ZAPISNIČARKA                                                                   PREDSJEDNICA

Ljiljanka Skomrak                                                      Margareta Skuhala Juričić, prof.