Našu školu posjetio župan Varaždinske županije Anđelko Stričak

Autor: Melita Jeremić, 18. 1. 2023.

Od 9. siječnja 2023. godine je u OŠ Sračinec, kao i u ostale 62 osnovne škole u Varaždinskoj županiji organizirana prehrana za učenike koja se, sukladno odluci Vlade RH, financiraju iz državnog proračuna.

Tim povodom je župan Varaždinske županije Anđelko Stričak sa suradnicima posjetio i našu školu, te se informirao o organizaciji prehrane u školi. Kako je sve organizirano u OŠ Sračinec govorila je ravnateljica škole Lidija Valec, te načelnik Općine Sračinec Božidar Novoselec .

- Bitno je naglasiti da smo dosad za 30 posto osnovnoškolaca imali osigurane besplatne obroke, za što je Županija izdvajala dva milijuna kuna godišnje, a milijun kuna smo osigurali putem EU projekta „Užina za sve“. Vladina odluka za nas kao osnivača osnovnih škola znači da ćemo ta sredstva sada moći usmjeriti na druge obrazovne programe. Ujedno će roditeljima osnovnoškolaca s područja naše županije ostati šest do sedam milijuna kuna. Stoga je projekt Vlade premijera Plenkovića hvalevrijedan i još jedan iskorak u stvaranju sustava jednakih šansi, rekao je župan Anđelko Stričak prilikom posjeta našoj školi.

- Varaždinska županija uvijek na prvo mjesto stavlja odgoj i obrazovanje. A, što se tiče prehrane u OŠ Sračinec ona je već u uhodana i funkcionira bez problema, naglasila je ravnateljica OŠ Sračinec Lidija Valec.

Na konferenciji za novinare, organiziranoj u našoj školi, uz načelnika Općine Sračinec Božidara Novoselca prisustvovao je i predsjednik Općinskog vijeća Sračinca Krunoslav Lukačić.

- Otkad postoji jedinica lokalne samouprave Općina je prepoznala problem i nikada nije bilo gladne djece. Slušamo da su neka djeca u školama bila gladna, ali kod nas je Općina prepoznala socijalni moment i financirala kuhinju - rekao je načelnik Novoselec.

« Svibanj 2024 »