> NASTAVA

Posjet Azilu Prijatelji Čakovec

Autor: Melita Jeremić, 30. 11. 2023.

Dana 23.11.2023., na sam Međunarodni humanitarni dan učenici, djelatnici i roditelji Osnovne škole Sračinec posjetili su Sklonište za životinje Prijatelji Čakovec. Tom prilikom donirali su hranu, igračke i
ostale potrepštine koje su u školi marljivo sakupljali prethodnih desetak dana.
Predstavnici skloništa, vrlo zahvalni za sve donacije, primili su nas zaista srdačno i prijateljski. Proveli su nas skloništem, pokazali mnoštvo psa o kojima brinu te nam objasnili kako izgleda njihov prosječni dan. Upoznali su nas s teškoćama na koje nailaze, ali i podijelili s nama neke lijepe i tople priče oko udomljavanja pasa.

Najveći dojam na naše učenike ostavila je igra i maženje sa štencima, starim svega nekoliko tjedana.
Naši učenici iz skloništa otišli su pod velikim dojmom – tužni jer su vidjeli koliko je pasa napušteno, ali i sretni te ponosni što su svojim doprinosom učinili život tih životinja barem malo ljepšim i lakšim.
I ostali učenici, osim svojim donacijama, pridružili su se obilježavanju ove akcije. Na nastavi likovne kulture, pod mentorstvom učiteljice Dore Bakek, učenici osmih razreda izrađivali su plakate na temu zaštite i udomljavanja životinja. Plakati ne samo da krase školske panoe, nego su poslani i Azilu Prijatelji kako bi im služili za promociju i pomoć oko udomljavanja.
Nesebično pružajući pomoć i podršku onima kojima je potrebna, učenici su stekli životno iskustvo koje će ih i dalje poticati na empatiju, altruizam i humanost.

Dora Bakek, učiteljica likovne kulture